Bayern pokazao zube Interu, Džeko Bavarcima. Dobio je najbolje ocjene od svih igrača na terenu

Inter nije dobro otvorio sezonu u Ligi prvaka

Večeras su igrani prvi susreti grupne faze Lige prvaka.

Nama najzanimljiviji duel igrao se u Milanu, gdje je Edin Džeko počeo susret u dresu Intera od prve minute protiv minhenskog Bayerna.

Iako u Seriji A ima dvije vezane pobjede i nalazi se u solidnoj formi, ni domaći teren nije pomogao Inzaghijevoj ekipi, pa su Bavarci slavili rezultatom 2:0.

Džeko je imao odličnu priliku za Inter u 35. minuti, ali nije pogodio, a Inzaghi ga je zamijenio u 71. minuti, kada je umjesto njega u igru uveo Joaquina Correu.

ROBERTO BREGANI/EPA

Prema portalu WhoScored, Džeko je drugi najbolje ocijenjeni igrač Intera, ili da budemo precizniji, najbolje ocijenjeni igrač domaće ekipe sa ocjenom 6,9. Bolju ocjenu od njega u Inzaghijevoj ekipi dobio je samo golman Onana (7,9) što dovoljno govori o nadmoći gostiju iz Njemačke, ali i činjenici da im je Džeko zadavao najviše glavobolje. Kao nekada u Wolfsburgu.

U drugom susretu iz ove grupe, Barcelona je na Nou Campu sa 5:1 demolirala Victoriju iz Plzena.