Tenis

Džumhur od 410. na svijetu u 3. setu dobio "krompir"

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u polufinalu kvalifikacija ATP turnira u Firenci.

damir dzumhur
Arhiva

Italijan s “Wild cardom” Gianmarco Ferrari savladao je našeg tenisera za dva sata i sedam minuta tenisa u tri seta (6:4, 6:7, 6:0).

Teniser iz Italije, koji je 410. na svijetu, napravio je prvi brejk u četvrtom gemu. Damir je vratio brejk u sedmom i vratio meč u egal. Ali Ferrari ponovo pravi brejk u desetom i dobija prvi set 6:4.

Drugi set oba tenisera sjajno su servirala i nisu prepuštali jedan drugom brejk šanse.

U tie-breaku Džumhur je poveo 3:0, zatim došao do 6:2 i četiri set lopte. Ali njegov protivnik dolazi do četiri vezana poena. Sarajlija ipak koristi tek petu za 8:6 i privodi drugi set kraju.

Nevjerovatan pad i raspad igre Džumhur je doživio u nastavku izgubivši 6:0 u odlučujućem setu, prenosi N1.