Sport

Džumhur donio drugi bod BiH u duelu protiv Meksika

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur savladao je Alana Fernanda Rubia Fierosa sa 2:0 u setovima i donio i drugi bod reprezentaciji Bosne i Hercegovine u okviru Davis Cupa protiv selekcije Meksika.

damir dzumhur
Arhiva

Džumhuru je za pobjedu bilo potrebno 58 minuta igre, a rezultat po setovima je glasio 6:2, 6: 1

Bio je Damir veliki favorit protiv 915. igrača svijeta, a razliku u kvaliteti demonstrirao je na terenu. U prvom setu Džumhur nije imao većih problema, sigurno je servirao, a sa dva napravljena brejka u trećem i sedmom gemu riješio ga je u svoju korist rezultatom 6:2.

U istom stilu nastavio je najbolji bh. teniser i u drugom setu, a brejk je napravio već u prvom gemu. Servis ga je služio na sjajan način, pa je tako bez većih problema ovjeravao prednost. Do kraja je napravio još dva brejka i set riješio u svoju korist rezultatom 6:1.

“Mislim da je ovo bilo što je do nas. Morali smo ovo uraditi jer je sutra dubl u kojem su oni favoriti. Tomo i Mirza igraju dobro, ali tamo je par dubl igrača. Jedan od njih je 25. i moraju igrati veoma dobro. Mi smo ponavljam uradili što je bilo do nas, odigrao sam visok nivo i pokazao kako ovakvi mečevi trebaju se igrati. Na terenu ne izgleda lagano, ali bitno je da smo Nerman i ja upisali pobjede. Za njega je ovo možda i najbitniji meč u karijeri. Znali smo da je u dobroj formi i da može da pobijedi”, rekao je Džumhur za BHT, a nakon toga pozvao što više navijača kako bi podržali naš tim.

Naš tim će takmičenje protiv Meksika nastaviti sutra, a već od 10 sati i 30 minuta u dublu će Mirza Bašić i Tomislav Brkić nastupiti protiv Sanatiaga Gonzalesa i Miguel-Angel Reyesa.

Nakon toga Damir Džumhur bi se trebao sastati sa Lopezom Villasenorom, dok će Fatić svoj meč igrati protiv Rubija Fierrosa.