Džeko promašio penal, Fenerbahče u finišu meča stigao do jako važne pobjede

Nogometaši Fenerbahčea stigli su večeras do nove važne pobjede u borbi za titulu prvaka Turske, pošto su sa minimalnih 1:0 savladali Gaziantep u 20. kolu Super lige.

Arhiva

Pobjedonosni gol za Fener postigao je Irfan Can Kahveci u 81. minuti susreta te tako donio velika tri boda, a tako je sigurno pao i veliki kamen sa srca Edinu Džeki, koji je večeras mogao biti tragičar svog tima.

Pokazalo se još jednom da su jedanaesterci najslabiji segment u igri Dijamanta, pošto je on u 49. minuti promašio penal za vodstvo istanbulske ekipe.

Namjestio je tada Džeko loptu “na kreč”, šutirao i pogodio samo stativu, a nakon toga se nije uspio iskupiti za ovaj promašaj.

Imao je dva dobra pokušaja, ali istakao se među stativama Gaziantepa rumunski golman Nita. No, Kahveci je u 81. minuti glavom pogodio nakon ubačaja s lijeve strane i postavio konačnih 1:0.

Gaziantep je u 97. minuti imao jednu veliku šansu da poravna, ali spasio je Fenerbahče hrvatski golman Dominik Livaković nevjerovatnom odbranom.

Ostao je Fenerbahče lider na tabeli Superlige s 53 boda, pet više od Galatasaraya koji sutra igra svoj meč ovog kola protiv Kayserispora kod kuće.

Dramatična trka za šampionski naslov u Turskoj tako se samo nastavlja, a Fenerbahče u narednom kolu dočekuje Samsunspor na svom terenu.