Džanan Musa NEZAUSTAVLJIV: Rasturio Partizan u Madridu i odveo Real do pobjede

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa pružio je večeras briljantnu partiju u dresu Real Madrida te odveo španski tim do pobjede nad Partizanom od 91:75 u Euroligi.

Arhiv

Na fenomenalan način je u utakmicu ušao Musa i ubacio je 11 od prvih 14 poena Real Madrida te tako najavio svoju fantastično noć.

Nastavio je i nakon toga Musa zadavati velike probleme crno-bijelima, a Real je na njegovim krilima već nakon osam minuta igre stigao do dvocifrene prednosti od 24:14.

S dva pogotka je Musa otvorio i drugu četvrtinu i u tom trenutku je šutirao nepogrješivih 6/6 iz igre, a onda ga je Chus Matteo povukao s terena. Na kraju poluvremena je Real imao +12 (48:36), a Musa je prve dvije četvrtine završio sa 16 poena i šutem iz igre 7/7.

Istu sliku smo na terenu gledali i u nastavku susreta. Nisu košarkaši Partizana imali rješenje za Musu i nisu ga mogli zaustaviti, a tako ni ugroziti prednost Madriđana koja je samo rasla.

U finišu treće dionice Musa trojkom donosi Realu ogromnu prednost od 74:47, a ubrzo je Matteo izvadio našeg košarkaša iz igre i na teren ga više nije ni vraćao jer je prethodno riješio pitanje pobjednika.

Završilo je 91:75, a Musa je meč okončao s 23 poena iako je na parketu bio samo 19 minuta! Iz igre je šutirao nevjerovatnih 10/11, a imao je i 4 skoka i 2 asistencije.

Dobru partiju je u dresu Reala pružio i Vincent Poirier s 14 poena, a kod Partizana se s 18 ubačaja istakao Bruno Caboclo.

Nešto ranije je u Beogradu odigran meč Maccabi Tel Aviva i Crvene zvezde, a srbijanski tim je pobijedio 98:92. Kao što je već poznato, izraelski klub svoje domaće utakmice igra u glavnom gradu Srbije zbog situacije u Izraelu.

Ovo je bila Realova 15. pobjeda sezone u Euroligi na 16 utakmice i suvereno je prvi na tabeli s omjerom 15-1, a Partizan je sada na omjeru od 9 pobjeda i 7 poraza.