Dudićev Radnički prosuo pobjedu protiv Partizana, završio peti i igrat će kvalifikacije Konferencije

Partizan i Radnički 1923 zatvorili su sezonu remijem – 2:2 (0:1). Bod za razočaranje Kragujevčana, jer su do 76. minuta imali dva gola prednosti i kvalifikacije za Ligu Evrope u planeru.

Na kraju, pobjede Vojvodine nad Mladosti, Kragujevčani su završili peti, a Novosađani četvrti.

Kragujevčani će evropski put krenuti iz drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije, a Vojvodina ide u kvalifikacije Evropa lige.

Imao je Radnički sve u prvih 75 minuta. Uz dva gola prednosti i sjajnu igru, garanciju da će sezonu završiti iza Zvezde, Partizana i TSC-a. Pogađali su Milosavljević i Aleksić.

Srušio se kragujevački zid u finišu. Najprij gol Nemanje Nikolića, u 76. minutu, za 1:2, potom i nedugo zatim izjednačenje Trifunovića okrenuli su meč u drugu fazu.

Mogli su Šumadinci u finišu ponovo do prednosti, ali nije se dao golman Aleksandar Jovanović, piše N1.