Dudić nakon ubjedljive pobjede Sarajeva: Nadam se da su navijači sretni otišli kući

Trener Sarajeva Feđa Dudić pohvalio je zalaganje i stav nogometaša FK Sarajevo u prijateljskom meču protiv GOŠK-a, a koji je Bordo tim riješio u svoju korist ubjedljivim rezultatom 6:0.

Dudić je nakon utakmice rekao da se jasno mogla vidjeti razlika u fizičkoj spremi dvije ekipe, ali da nije posebno zadovoljan onim što je vidio u prvom poluvremenu.

Sarajevo je nakon prvih 45 minuta imalo vodstvo od 1:0, da bi u nastavku postigli pet pogodaka, od toga tri u periodu od 84. do 88. minute.

“Još jedna pripremna utakmica iza nas… Mislim da smo pokazali jednu ozbiljnost, igrali smo do posljednje minute profesionalno i zaista, željeli smo ispoštovati sebe i protivnika. Čestitam GOŠK-u što je došao, odradili su pet-šest treninga, pristali su na utakmicu i to je korektno s njihove strane, posebno u prvom poluvremenu”, rekao je Dudić i nastavio:

“Čeka će nas dosta ovakvih utakmica u prvenstvu, sigurno da će doći protivnici koji će se braniti, a mi ćemo morati potražiti bolja rješenja. Sigurno da je prvo poluvrijeme moglo biti bolje, nastavak je bio dobar i vidjelo se da smo fizički spremniji od protivnika. Na kraju je rezultat malo i previsok, ali smo mi pokazali profesionalizam jer smo igrali do posljednje minute, čime smo pokazali poštovanje protivniku. GOŠU želim mnogo sreće u borbi za Premijer ligu i nadam se da će se vratiti u društvo najboljih. Hvala i navijačima koji su došli u velikom broju, lijepo je vidjeti ih i nadam se da su kući otišli zadovoljni.”

Podsjećamo, pogotke za Sarajevo su postigli Suljić 2x, Čataković, Ahmetović, Musa i Šuta koji je loptu poslao u svoju mrežu.