Dončić upisao novi triple-double, Dallasu bilo bolje kad je bio na klupi

Košarkaši Oklahoma City Thundera nadoknadili su manjak od osam koševa u posljednje dvije minute utakmice protiv Dallas Mavericksa, susret odveli u produžetak i nakon njega slavili 117:100.

Junaci pobjede OKC-a protiv Mavericksa, za koje je Luka Dončić upisao novi triple-double, bili su zvijezda ekipe Shai Gilgeous-Alexander i igrač s kraja klupe Isaiah Joe.

Mavericksi su u četvrtu četvrtinu ušli s -1 i taj zaostatak pretvorili u +15 u trenucima kad je Dončić odmarao na klupi. Slovenska NBA zvijezda vratila se u utakmicu pri rezultatu 94:79 za njegovu ekipu, nešto više od pet i pol minuta prije kraja susreta. U tim trenucima Josh Green je još morao na liniju slobodnog bacanja nakon ubačaja uz prekršaj, a nakon što ga je pogodio, Dallas je poveo 16 koševa razlike. Uslijedila je serija 20:4 za OKC i produžetak.

Briljirao je u tim trenucima Isaiah Joe, igrač koji je u ovoj sezoni zaigrao u utakmici protiv Minnesota Timberwolvesa (šest minuta, dva koša) i LA Clippersa (minuta, bez ubačaja). Ušao je u susret u posljednjoj četvrtini, manje od pet minuta prije završetka i kod -16 pogodio za svoj tim, kad je naizgled sve bilo gotovo.

Ubacio je sedam poena do kraja osnovnog vremena, tricu za produžetak i još osam poena u njemu, za učinak od 15 koševa (trica 3/3, ukupno 4/4), dva skoka i jedne asistencije u samo devet odigranih minuta. Shai Gilgeous-Alexander je predvodio OKC s 38 poena, šest skokova i devet asistencija.

Luka Dončić je i petu uzastopnu utakmicu išao preko 30 koševa, a drugu zaredom stigao je i do triple-doublea, no uz loš šut i promašaj za pobjedu u osnovnom vremenu. Promašio je svih šest pokušaja za tricu i ukupno je gađao 8/23 iz igre za 31 koš. Triple-double je kompletirao sa 16 skokova i 10 asistencija. Spencer Dinwiddie je zabio 20.