Domagoj Vida izbacio Dinamo iz Lige prvaka

U uzvratnom meču 3. pretkola Lige prvaka u Atini su meč odigrali AEK i Dinamo, a meč je završen rezultatom 2:2 te je AEK prošao dalje u play-off Lige prvaka.

Odmah na otvaranju prošao je Hajsafi po lijevoj strani i ušao u čistu šansu, ali je pucao slabo i pokraj gola. Dinamo je brzo uzvrati. Gužva u šesnaestercu AEK-a, Ljubičić je ostavio Špikiću, ali njegov udarac završava u bloku.

Polovinom prvog dijela velika prilika za AEK. Rota je dobio loptu na drugoj strani šesnesterca, dobro je pucao, ali Livaković fenomenalno brani. U 38. minuti šansa za Dinamo. Šutalo je odlično proigrao Bulata koji je iz prve pucao s ruba šesnaesterca, no lopta odlazi pokraj gola.

Do gola Dinamo dolazi u samom finišu prvog dijela. Šutalo je nakon flipera u kaznenom prostoru zabio. Petković je nadskočio svog čuvara, Mihajličenko pucao iz bliza, ali obranio je to Stanković, no na pravom mjestu je Šutalo koji zakucava u praznu mrežu.

Drugi dio započeo je šansama za AEK. Rota je vratio odličnu povratnu loptu u sredinu, ali je Šutalo u zadnji trenutak izbio ispred Garcije. Moharrami je potpuno zaboravio Hejsafija koji je ubacio Pinedi. Njegov udarac je blokiran, lopta se odbila u noge Jonssonu koji je raspalio po golu, ali Livaković opet spašava.

Dinamo vodstvo povećava u 65. minuti. Petković je fantastično proigrao Ljubičića koji pogađa za 0:2. Za 1:2 u samom finišu meča smanjuje Araujo, a do potpunog poravnanja domaći dolaze u 99. minuti. Araujo je promašio penal, a odbijenu loptu u gol šalje Vida.