Košarka

Dobra partija Džanana Muse u ubjedljivoj pobjedi Real Madrida

Košarkaši Real Madrida ostvarili su pobjedu danas nad Fuenlabradom u okviru 6. kola španske ACB lige rezultatom 91:69.

Kraljevi su izdominirali u tri od četiri četvrtine, a Fuenlabrada ih je nadigrala samo u trećoj koju je dobila 22:13.

Bh. košarkaš Džanan Musa na parketu je proveo 22 minute i utakmicu završio sa 13 poena, a tome je dodao i 2 skoka i tri asistencije.

Zanimljivo je da Musa nije postigao nijedan poen iz šuta sa dva poena, već je koševe postizao trojkama i sa linije slobodnih bacanja.

Musa je pogodio 3 od 5 šuteva za tri poena, dok je sa linije slobodnih bacanja imao 4 od 6.

Bh. košarkaš je bio četvrti najefikasniji igral Reala danas, iza Gabriela Decka i Vincenta Poiriera sa po 14 poena, te Sergia Llulla sa 16.