Tenis

Đoković u sjajnom meču izborio finale Wimbledona

Prvi nosilac Wimbledona ove godine, Novak Đoković, plasirao se u finale trećeg Grand slama sezone.

Đoković je u polufinalu savladao devetog nosioca Camerona Norriea iz Velike Britanije sa 3:1 u setovima. Bilo je 2:6, 6:3, 6:2, 6:4).

Užasan prvi set je odigrao Novak Đoković, ispoklanjao je protivniku sve što se moglo pokloniti. Napravio čak 12 neiznuđenih grešaka, što je na 44 odigrana poena previše. Izgubio je tri svoja servisa i Norrie je poslije svega 33 minute igre imao vodstvo od 1:0 u setovima.

Djelovalo je kao i da sunce pravi veliki problem Đokoviću, pa je u nastavku stavio kačket na glavu i proigrao. Greške je smanjio na minimum, u drugom je napravio svega tri neforsirane, i to je odmah dalo rezultat. Osvaja drugi set sa 6:3, a onda i treći još lakše 6:2.

I na startu četvrtog seta pravi brejk odmah u prvom gemu, a onda lagano privodi meč kraju. Imao je u petom gemu još četiri brejk lopte, ali ih nije iskoristio, no to mu nije predstavilo problem. Odservirao je svoje do kraja i stigao do finala gdje ga čeka Nick Kyrgios koji je danas odmarao jer je Rafael Nadal jučer odustao od učešća zbog povrede