Tenis

Đoković se plasirao u četvrtfinale Roland Garrosa: Oborio Nadalov rekord

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa pobjedom nad peruanskim igračem Juanom Pablom Varillasaom u tri seta 6:3, 6:2 i 6:2 za sat i 59 minuta.

Novak nije dozvolio veće iznenađenje igraču koji je u prethodna tri kola pobjeđivao mečeve u po pet setova i poslije preokreta.

Varillas nije imao ni energije ni kvaliteta da parira trećem teniseru planete i samo je „na mišiće“ u nekim momentima pogađao vrhunske udarce.

Đoković je uspio da odbrani rezultat ostvaren prošle godine kada je ispao od Rafaela Nadala. Ovog puta će igrati sa Karenom Hačanovim u borbi za polufinale, gdje bi vjerovatno mogao da ga sačeka Carlos Alcaraz.

Oborio je Novak i rekord Nadala po broju četvrtfinala u Parizu, jer je ove godine stigao do svog 17, a Rafa, osvajač 14 titula u Bulonjskoj šumi, ima 16 četvrtfinala, javlja Raport.ba.