Tenis

Đoković savladao Ruuda i ispisao novu historiju

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Novak Đoković stigao je do šeste titule na Završnom Mastersu. U finalu koje se ove godine igralo u Torinu, Đoković je rezultatom 2:0 u setovima savladao sjajnog Norvežanina Caspera Ruuda, za što mu je trebalo malo više od sat i po.

Već u drugom gemu prvog seta Đoković ima dvije brejk lopte, ali Ruud uspijeva zadržati svoj servis, da bi se igralo gem za gem sve do rezultata 6:5 za Đokovića, kada srbijanski teniser dolazi do treće brejk lopte u setu. Ovu koristi, dobija set sa 7:5 i stiže do prednosti koju Ruud nikako nije mogao sustići, prenosi Sport1.ba.

Kod vodstva od 2:1 u drugom setu Đoković pravi brejk, te do kraja potpuno rutinski privodi meč kraju i dobija set sa 6:3. Norvežanin nije dobio niti jednu jedinu šansu za brejk, što dovoljno pokazuje na kakvom je nivou Đoković igrao kroz cijeli meč.

Ovom pobjedom Đoković se po broju titula na Završnom Mastersu izjednačio sa Rogerom Federerom. Obojica ih sada imaju po šest, a Novak Đoković je ujedno postao i prvi igrač u historiji koji je u tri različite decenije uspio da se okruni naslovom. To mu je pošlo za rukom 2000-ih, 2010-ih, te sada 2020-ih.