Dinamu je trebalo samo devet minuta da savlada Ludogorec

Fudbaleri Dinama iz Zagreba slavili su na gostovanju Ludogorecu rezultatom 2:1 u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Anta Ćaćića su već u prvih devet minuta stigli do krucijalne prednosti koja im donosi ulogu favorita za prolaz dalje pred revanš u Hrvatskoj.

Pomalo su komično izgledali golovi “modrih”. Najprije je u šestom minutu u šesnaesterac bugarskog predstavnika upućeno mnoštvo centaršuteva sa kojim su se domaći igrači izborili.

Sve dok lopta nije stigla defanzivca Dina Perića koji je najprije udario glavom i to na takav način da je namjestio sebi na volje. U njegovoj majstorskoj egzekuciji nije bilo ničega komičnog doduše.

Na taj gol se samo tri minuta kasnije nadovezala velika greška kapitena Ludogoreca Serđa Padta. Robert Ljubičić je uputio oštru loptu po zemlji u protivnički šesnaesterac, a Holanđanin je smjestio u sopstvenu mrežu u namjeri da do nje dođe prije Ivanušeca.

Ludogorec je do kraja uspio samo da smanji preko ponajboljeg igrača Bernharda Tekpeteja u 22. minutu.

Fudbaler iz Gane je stigao do lopte nakon što se ona neobično odbila nakon udarca Antona Nedjalkova i uspio da je iz nepovoljnog ugla smjesti iza leđa Dominika Livakovića.

Bugarski predstavnik je imao inicijativu, duplo više šuteva, ali je protivnik koristio svoje šanse i postigao dva gola na samo dva udarca u okvir gola.

Ludogorec će priliku za popravni imati na “Maksimiru”, a taj meč je na programu za sedam dana.

Reprezentativac BiH Luka Menalo je odradio posljednjih 20 minuta.