Demirović bio starter za Augsburg, ali nije se naigrao

Pet utakmica Bundeslige odigrano je u subotnjem terminu od 15:30. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović poražen je sa Augsburgom na gostovanju kod Hoffenheima.

Gol odluke za ekipu iz Sinsheima postigao je Dennis Geiger u 39. minuti. Napadač Zmajeva Ermedin Demirović bio je starter u dresu Augsburga i igrao do 56. minute meča, kada ga je zamijenio Ruben Vargas.

Borussia Dortmund je također upisala tri boda minimalcem na gostovanju u Berlinu protiv Herthe. Jedini pogodak djelo je Anthonyja Modestea na asistenciju Saliha Ozcana.

Union Berlin deklasirao je Schalke 04 na Veltins Areni sa čak 1:6. Poveo je berlinski tim preko Thorsbyja u 6. minutu, a izjednačio je Butler u 31. Samo pet minuta kasnije Becker donosi novo vodstvo, a Habrerer u sudijskoj nadoknadi prvog dijela pogađa za 1:3.

“Potop” fudbalera iz Gelsenkirchena režirali su prvo Becker svojim drugim golom na meču i Michel u završnici sa dva gola.

Christopher Nkunku napadač Leipziga sa dva gola donio je nova tri boda svom timu u meču sa Wolfsburgom. Pogodio je iz penala u 5. minutu, a u 90. na asistenciju Wernera za 2:0.

Bayer Leverkusen riješio je Mainz u gostima za svega 12 minuta. Od 29. do 41. minute pogađali su Palacios, pa Frimpong u dva navrata. Apotekari su ostali u finišu utakmice sa dva igrača manje, ali su uspjeli sačuvati mrežu. Hincapie je isljučen u 77. minuti zbog drugog žutot kartona, a ista situacija zadesila je i Bakkera u zadnjim sekundama utakmice.

Posljednju utakmicu dana Bayern Munchen i Borussia Monchengladbach od 18:30 igraju na Alianz Areni.