Bordo tim pripreme počeo pobjedom nad rumunskim predstavnikom

FK Sarajevo je odigrao prvu prijateljsku utakmicu protiv rumunske ekipe UTA Arad. Ovo je ujedno bio i debi za novog trenera Zorana Zekića.

Za ovu utakmicu, Zekić je odlučio da u početnoj postavi budu: Rogić, Unušić, Mujkić, Đuriković, Duraković, Alajmović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Čataković i Ristić.Utakmica je završena rezultatom 3:1 za sarajevski klub, prenio je Sc sport.

Unušić, Alajmović, Ristić i Mujkić su novi igrači koji nisu nastupali za tim sa Koševa u prošloj sezoni. Nakon prvog poluvremena, Bordo tim je gubio minimalnim rezultatom. Jedini gol u prvom poluvremenu postignut je u 34. minuti, kada je Ibrahim Conte odlično pobjegao svom čuvaru i postigao pogodak za 0:1. To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Bordo kluba su odigrali sjajnu akciju u kojoj su učestvovali Kyeremeh i Čataković, koji je pogodio za izjednačenje 1:1.

Fudbaleri Sarajeva su izgledali dosta bolje u drugom poluvremenu. U 68. minuti, Anđušić je odlično uposlio Beganovića, koji se dobro ubacio i zatresao mrežu rumunskog kluba, čime je Sarajevo povelo. U 79. minuti utakmice, nakon dosuđenog jedanaesterca, Anđušić je krunisao bolju igru svog tima i postavio rezultat na 3:1.