Tenis

DAVIS CUP: Ymer nadigrao Bašića i donio vodstvo Švedskoj

U prvom meču između Švedske i Bosne i Hercegovine u okviru Davis cupa sastali su se Mikaeil Ymer i Mirza Bašić, a pobjedu je slavio domaći teniser sa 2:0 u setovima.

U odličnom prvom setu koji je bio izjednačen do samog kraja pri rezultatu 5:4, Bašić je imao servis i uspio je spasiti prvu break loptu, međutim drugu nije pa je Ymer osvojio prvi set sa 6:4.

Naš teniser loše otvara drugi set i tek pri rezultati 3:0 dolazi do svog prvog gema u drugom setu. Uspio je Bašić kasnije smanjiti na 4:2, a nakon toga i izjednačiti rezultat na 5:5, prenio je SC Sport.

Ipak je Ymer uspio vratiti prednost na 6:5, Bašić morao servirati za ostanak u ovom meču, međutim to se nije desilo pa je teniser iz Švedske slavio u drugom setu sa 7:5.

Naredni meč igraju Elias Ymer i Damir Džumhur.