Čudne stvari se dešavaju u našoj grupi kvalifikacija, pogledajte stanje na tabeli

Fudbalska reprezentacija Islanda ostvarila je uvjerljivu pobjedu nad selekcijom Lihtenštajna u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 0-7.

Podsjetimo, Island je u prvom kolu poražen na Bilinom polju od selekcije BiH rezultatom 3-0. Danas su bili mnogo bolji od protivnika i do vrha napunili njihovu mrežu.

Olafsson je u trećoj minuti utakmice donio prednost gostujućoj selekciji. Haraldsson udvostručio prednost u 38. minuti, a sa rezultatom 0-2 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je još pet pogotka u mreži najslabije selekcije iz naše grupe. Gunnarsson je postigao hat-trick u drugih 45 minuta. Pogodak je postigao i Gudjohnsen u 85. minuti za 0-6, da bi samo dvije minute kasnije pogodio i Ellertsson za konačnih 0-7.

Podsjetimo, naša selekcija u ovoj grupi večeras gostuje u Bratislavi selekciji Slovačke od 20 sati i 45 minuta.