City ponizio Bayern, Inter slavio u Lisabonu

Manchester City je sa 3:0 razbio Bayern na Etihadu, dok je Inter sa 2:0 savladao Benficu u gostima

Sezona elitnog evropskog takmičenja Lige prvaka polako se bliži kraju, a večeras su na rasporedu bile utakmice četvrtfinala između Manchester Cityja i Bayerna, odnosno Benfice i Intera.

Manchester City je na stadionu Etihad demonstrirao silu Bayernu i slavio više nego zasluženo pobjedu 3:0. Najljepši trenutak dogodio se u 27. minuti utakmice, kada je Rodri postigao fantastičan pogodak sa distance.

Bayern je u nastavku zaigrao bolje, ali onda je u 70. minuti došlo do raspada njemačke ekipe.

Manchester City je u 70. minuti poveo sa 2-0 preko Silve, a već u 77. bilo je 3-0, kada je pogodio i Erling Haaland.

Inter je u katastrofalnoj formi i situaciji u klubu dočekao duel sa Benficom, a u slučaju neuspjeha spominjala se i smjena trenera Simone Inzaghija.

Ipak, nakon 90 lisabonskih minuta, Inter je jednom nogom u polufinalu, a Inzaghi je pokazao da je ekipa i dalje u potpunosti na njegovoj strani.