Cibona neshvatljivo poražena u Skoplju, a ovakav promašaj u košarci još nije zabilježen (VIDEO)

Kođarkaši Cibone u posljednjem su ovosezonskom nastupu u regionalnoj ABA ligi izgubili od MZT-a u Skoplju sa 74:87 (21:19, 32:22, 5:30, 16:16).

Dok Ciboni ova utakmica nije rezultatski ništa značila, domaćima je pobjeda bila imperativ kako bi zadržali izglede za ostanak u prvom rangu regionalnog natjecanja. No u prvom poluvremenu MZT je igrao u grču i nepovezano, dok je Cibonu iznimno služio šut, pa se na odmor otišlo s vodstvom hrvatskog prvaka 53:41, prenio je Index.hr.

No u drugom poluvremenu Cibona je u potpunosti stala napadački, a MZT je proigrao te je nestvarnom trećom četvrtinom, u kojoj je domaći sastav postigao 30, a primio samo pet poena, stigao do potpunog preokreta. MZT je postigao svih prvih 13 pogodaka u nastavku i već time poveo s 54:53, a nakon ubačaja Aranitovića ostvario je novu seriju 17:3, kojom se i odvojio na 71:58.

Društvenim mrežama počeo je kružiti promašaj Ciboninog Lovre Mazalina, koji je neshvatljivo promašio polaganje.

Cibona je tako sezonu u ABA ligi okončala s omjerom pobjeda i poraza 9-17, dok je MZT na 7-19. No makedonskom sastavu za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje vodi u drugu ABA ligu treba pobjeda Budućnosti protiv Borca iz Čačka u Podgorici u susretu koji se igra u subotu. U slučaju pobjede Budućnosti iz lige će ispasti Borac, a u slučaju pobjede Borca društvo najboljih će napustiti MZT.