Četvrti kiks u nizu Bavaraca: Mainz razbio Bayern

Fudbaleri minhenskog Bayerna svojim su navijačima nakon ispadanja iz Lige prvaka priredili još jedno razočarenje porazom u ligi kod Mainza rezultatom 3:1.

Ovim su porazom sebi ozbiljno ugrozili šampionske ambicije i sada Borussija Dortmund ponovo drži sve u svojim rukama.

Ništa nije nagovještavalo ovakav ishod u prvom poluvremenu. Bayern je dominirao, stvarao šanse, a do vodstva su Bavarci stigli golom Manea, koji je u 29. minutu pogodio glavom na centaršut Cansela.

I kada se u nastavku očekivalo da aktuelni šampion nastavi u istom tempu, dogodio se totalni krah. U samo 15 minuta od 65. do 80.minuta uslijedio je blickrig Mainza, koji su postigli tri gola u ovom intervalu.

Prvo je pogodio Ajorque poslije nespretne reakcije odbrane u 65. minutu, Bareiro je u 73. minutu krunisao sjajnu akciju, a tačku je stavio sjajnim golom Martin.

Bayern i dalje vodi, ali ima samo dva boda više od Dortumunda koji ima utakmicu manje.

Mainz je ovom pobjedom ušao u borbu za evropska takmičenja.