Celtic i Rangers odigrali spektakularan Old Firm

Škotsko prvenstvo je u okviru 20. kola donijelo Old Firm derbi između Rangersa i Celtica.

Sjajni derbi je završen bez pobjednika, Celtic je poveo, Rangers preokrenuo, ali na kraju gosti su uspjeli doći do gola koji je donio podjelu bodova.

Nisu baš najbolje Rangersi otvorili ovaj meč. Odbrambeni igrači su veoma loše reagovali, a lopta je došla do Daizena Maede koji ju je pokupio i pospremio u mrežu za vodstvo Celtica.

Do kraja poluvreman domaći su imali dvije tri dobre prilike za poravnanje rezultata, ali Alfredo Morelos dva puta i Ryan Kent nisu bili precizni. Joe Hart je držao svoju ekipu u prednosti.

Ipak otvaranje drugog poluvremena donosi izjednjačenje od 47. minute. Fashion Sakala je poslao loptu, a Ryan Kent ju je pokupio. Ušao je u šesnaesterac i sjajno matirao Harta za poravnjanje rezultata.

Šok za goste desio se u 52. minuti. Carl Starfelt je oborio jednog od igrača Rangersa, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje kaznenog udarca preuzeo je James Tavernier, koji je postigao gol za preokret.

Celtic je krenuo ka poravnanju u ovom meču, međutim nisu uspjelavali stovirti zanačajniju priliku pred golom domaćina.

Malik Tillman je imao priliku riješiti ovaj meč u 84. minuti, ušao je u šesnaesterac, primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni igrač Celtica klizećim startom blokirao šut.

Kazna za propušteni priliku stigal je četiri minute poslije. Kyogo Furuhashi je naletio na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem pod prečku, što će se na kraju i ispostaviti konačnim rezultatom 2:2.

Celtic je ovim remijem zadržao prednost od devet bodava u odnosu na Rangers.