Buran dan za Anela Ahmedhodžića: Vratio se na teren, izborio penal, zabio gol, tugovao, na kraju ipak slavio

Anel Ahmedhodžić (23) se oporavio od povrede i nakon 17. septembra ponovo zaigrao za Sheffield United.

Njegova ekipa je danas u utakmici 15. kola Championshipa odigrala 3:3 protiv Blackpoola.

Ahmedhodžić je igrao od 64. minute, a zanimljivo da je pet golova postignuto do 50. minute.

Sheffield je sjajno otvorio meč i poveo sa 2:0 golovima McAteea (8. minuta) i Ndiayea (24. minuta).

Ipak, gosti u 30. minuti smanjuju rezultat preko Yatesa, a isti igrač u 42. minuti pogađa za 2:2.

Potpuni preokret i prednost Blackpoolu donosi Dougall u 50. minuti meča.

Zanimljivo da je ekipa Blackpoola utakmicu završila sa dva igrača manje, s obzirom da su Ekpiteta i Thompson pred sami kraj zaradili crvene kartone.

Ahmedhodžić je u 88. minuti izborio penal za svoj tim, ali Brewster nije bio precizan sa bijele tačke.

Bh. reprezentativcu je nekoliko minuta kasnije poništen gol iz ofsajda, da bi u 98. minuti Norwood zabio za konačnih 3:3.

Momčad Sheffielda je trenutno druga sa 25 boda, a Blackpool zauzima 19. mjesto sa 16 bodova.