Brojke koje je danas zabilježio Erling Haaland nije niko nikad, otkako postoji engleska Premier liga

Erling Haaland (22) stigao je u Manchester City kao veliko pojačanje. Mladi napadač oduševio je igrom u 1. kolu kada je gostovao kod West Hama, zabio je oba gola u pobjedi 2:0. Danas je međutim odigrao možda najčudniju utakmicu u karijeri.

Upisao je asistenciju u domaćoj pobjedi (4:0) Manchester Cityja protiv Bournemoutha, ali to mu je bio jedini svijetli trenutak na utakmici. Igrao je 74. minute, ukupno je u dodiru s loptom bio svega osam puta (?), a imao je ukupno dva dodavanja (?), od kojih je jedno ispalo asistencija. Uputio je jedan udarac u okvir gola, jedan izvan okvira. Imao je tri duela i sva tri je izgubio. Nije zaradio niti jedan prekršaj. To je statistika koju otkriva stranica SofaScore.

Oni koji su ipak uživo pogledali utakmicu mogli su vidjeti sjajni Man. City, posebno u prvom poluvremenu kada je poveo 3:0. Imao je City 67 posto posjeda lopte, 19 udarac, sedam u okvir. Promašio je domaćin i dvije velike prilike. Međutim, u tom stalnom pritisku za Haalanda je bilo jako malo prostora, a on je ipak igrač brzine i dubine i očito će mu trebati neko vrijeme da se privikne da u utakmicama Cityja suparnici često igraju “bunker”, jer i nemaju izbora za neku drugu taktiku.

Norveški napadač tako neće po dobrom pamtiti domaći debi u dresu Cityja. Asistencija teško može poništiti brojke koje su jako skromne i nadasve čudne za igrača takvog kalibra.