Bosanac debitovao za Romu, Mourinho podivljao

Fudbaleri Rome remizirali su protiv Torina u Rimu u okviru 15. kola italijanske Serie A. Torino je imao prednost sve do 93. minute, ali je susret završen bez pobjednika rezultatom 1-1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u nastavku nije nedostajalo uzbuđenja. Torino je do prednosti stigao u 55. minuti golom Linettyja.

Jose Mourinho je odmah reagovao, te izvršio tri izmjene u 70. minuti. U igru je između ostalih ušao i fudbaler bh. korijena Benjamin Tahirović, kome je ovo bio debitantski nastup u dresu Rome. Dobio je solidnih preko 20 minuta.

Tahirović je odigrao solidno u ulozi napadača, zaradio i žuti karton u 89. minuti, a Mourinho i crveni u 90. zbog prigovora. A onda, ludnica! Roma dobija penal u 92. minuti, ali Belotti promašuje sa bijele tačke.

Sljedeći napad Roma ipak stiže do pogotka. Nemanja Matić je savladao gostujućeg golmana za konačnih 1-1.