Borac savladao Željezničar u derbiju kola

Fudbaleri Borca savladali su u derbi susretu 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine tim željezničara rezultatom 2:1.

Tim Edisa Mulalića prvi je prijetio i to u petoj minuti. Santos je sa pogodio stativu s pet metara nakon jedne odbijene lopte.

Ipak, brzo nakon toga Borac je stigao do prednosti. Igrala se 14. minuta kada je Stjepan Vego u želji da očisti centaršut Zakarića pogodio vlastitu mrežu.

U 41. minuti Borac stiže i do drugo gola. Odbrana Plavih je “zaspala”, lopta stigla do Vojnovića koji pogađa mrežu Bnedera.

U drugom poluvremenu ulazak Beganovića i Amoaha donio je dosta živosti u timu Željezničara.

Napravili su nekoliko prilika, a gol je stigao u 76. minuti. Vojnović je faulirao Štilića, a upravo iskusni fudbaler bio je egzekutor najstrožije kazne.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tim Nenada Lalatovića upisao velika tri boda.

Borac nakon ovog kola zauzima drugu poziciju na tabeli sa 10 osvojenih bodova, dok je Željezničar peti sa 8 bodova.