Borac preokretom do uvjerljive pobjede nad Igmanom

Fudbaleri Borca su u 4. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali Igman s 4:1.

Heroj pobjede Borca bio je napadač Milan Makarić, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju, a Banjalučani su do trijumfa stigli preokretom.

Gledali smo mirno otvaranje susreta, a prvi je u 7. minuti prijetio Borac šutem Terzića, koji zaustavlja Ćeman.

Nakon toga je mnogo bolje na terenu stajao Igman, pa čak se može reći i da je dominirao.

Dominacija je donijela dvije velike šanse u 20. minuti. Prvo je šutirao Ramić s pet metara, a onda je na loptu natrčao Đorić. Golman Mijatović je spasio domaće.

Borac je prvu pravu šansu imao u 23. minuti kada Makarić slabo šutira glavom i Ćeman lagano hvata loptu.

Bolju igru Igman kruniše u narednom napadu. Ramić lijepo ostavlja loptu Bešagiću na 25 metara, a on divno pogađa volej udarcem za 1:0!

No, ekspresno je uzvratio Borac preko Makarića, koji pogađa nakon slabog šuta Fićovića nakon kojeg je loptu odbio Ćeman.

Potom duže vrijeme nismo vidjeli uzbuđenja, a onda Herera u 39. minuti sjajnim udarcem sa skoro 40 metara loptu šalje tik iznad prečke.

Veliki pritisak Borca gledali smo u finišu prvog dijela, a u 44. minuti kolosalnu šansu promašio je Čavić. Ćeman je odbio loptu nakon udarca Cortesa, a Čavić prebacuje cijeli gol dok je golman Igmana bio još na tlu.

Do preokreta Borac stiže u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Kvržić je šutirao nakon jedne odbijene lopte iskosa s ivice kaznenog prostora, a potom loptu u gol skreće Makarić i postiže svoj drugi gol.

U 51. minuti se u dobroj prilici našao Hebibović nakon lijepog prodora Denkovića, ali poslao je loptu visoko preko gola.

Nekoliko minuta poslije Makarića stativa sprječava da stigne do hat-tricka.

U 69. minuti Borac rješava pitanje pobjednika. Kvržić je povukao loptu po desnoj strani i proigrao Makarića, a on onda pronalazi Cortesa, kojem s pet metara nije bilo teško pogoditi za 3:1.

Do četvrtog gola Borac stiže iz kontranapada u 75. minuti. Herera je divno pronašao Čavića, a on zakucava loptu pod prečku gola Igmana za 4:1.