Bodo savladao Dinamo, Rangers i PSV remizirali

Odigrana tri susreta play offa Lige prvaka

MATS TORBERGSEN/EPA

Bodo/Glimt je na svom terenu u večerašnjoj prvoj utakmici play offa Lige prvaka savladao ekipu Dinamo Zagreba sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Amahl Pellegrino koji je postigao pogodak glavom u 37. minuti utakmice

U drugom susretu Kopenhagen je slavio pobjedu protiv ekipe Trabzonspora sa 2:1.

Prvak Danske je do pobjede došao zahvaljujući pogocima Claessona i Leragera, dok je poraz Trabzonspora ublažio Bakasetas i tako dao nadu turskom prvaku u uzvratnoj utakmici.

U posljednjoj utakmici Rangers i PSV su odigrali neriješeno, a konačan rezultat glasio je 2:2.

PSV je poveo preko Sangarea u 37. minuti utakmice, ali je uslijedio preokret škotskog prvaka. Strijelci su bili Čolak i Lawrence.

Ipak, u 79. minuti utakmice Obispo je pogodio i postavio konačan rezultat od 2:2, piše Sport1.