Ostalo

Bizarna rukometna utakmica u Srbiji: Na poluvremenu vodili 12:8, ono što se desilo u nastavku teško je shvatiti

Rukometaši Šamota iz Aranđelovca su u derbiju začelja 15. kola prve srpske rukometne lige pobijedili Rudar iz Kostolca 18:13. Broj golova dovoljno je bizaran sam za sebe, ali ne otkriva haotičan slijed događaja u jednoj od najbizarnijih utakmica u modernijoj historiji rukometa.

U blago rečeno tvrdoj utakmici gostujući Rudar je na poluvremenu vodio 12:8, iskoristivši tako očajan start domaćina koji su prvi gol zabili tek u 13. minuti utakmice, pri vodstvu Rudara 5:0. Gosti su imali i šest golova prednosti tokom prvog poluvremena, a na odmor su otišli s +4.

No, malo ko je mogao očekivati rijetko viđeni raspad jedne ekipe kao onaj koji je doživio Rudar. Oni su u čitavom drugom poluvremenu, u 30 minuta rukometa, zabili jedan jedini gol, i to iz sedmerca u 49. minuti susreta.

Pravo je čudo da su s tako tragično lošim napadom na kraju izgubili samo pet razlike, ali nešto ide i na dušu igrača Šamota koji su zadnji gol zabili u 51. minuti. U zadnjih devet minuta utakmice niko nije uspio zabiti gol pa je susret završio sa skromnih 18:13, što je često rezultat na poluvremenima, a ne na kraju utakmica.

-Šta reći? Nevjerovatno da damo samo gol za poluvrijeme. Bekovi katastrofa, niko nije napao. Ne znam šta se dogodilo u njihovim glavama, uglavnom, to je što je, zaslužena pobjeda Šamota. Mi smo odigrali dva totalno različita poluvremena. Idemo dalje…, izjavio je nakon utakmice trener Rudara Dragan Ajdačić, prenosi Sportski žurnal.