BiH dobila novu mašinu za golove: Uzeo loptu na svojoj polovini pa zabio gol o kojem će se dugo pričati

U okviru 12. kola poljske Ekstraklase Stal Mielec je ostvario pobjedu nad Pogonom rezultatom 4-2 uz dva pogotka talentovanog bh. fudbalera Saida Hamulića.

Goste je u prednost već u petoj minuti doveo Grosicki, domaći su poravnali u 10. preko Hiszpanskog. U smiraj prvog poluvremena talentovani Said Hamulić postiže svoj prvi pogodak za preokret Stala.

Isti igrač pogađa mrežu gostujuće ekipe u 68. minuti i postavlja 3-1. Uzeo je loptu na 40-ak metara od svog gola, nakon čega slijedi fantastičan trk i savršena realizacija.

Bichakhchyan je u 81. minuti pogotkom za 3-2 donio neizvjesnu završnicu, ali samo do 88. minute, kada konačnih 4-2 postavlja Gerbowski.

Ekipa Stala nalazi se na petom mjestu sa 19 bodova. U dosadašnjem dijelu prvenstva Said Hamulić je postigao šest pogodaka i dodao dvije asistencije.

Imamo li novog Džeku, koji je odrastao u Nizozemskoj? Nogometni savez BiH treba da otvori oči…