Bh. derbi u Turskoj pripao Džeki i Kruniću, Fener slavio važnu pobjedu

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su nakon preokreta Ankaraguču u meču 23. kola turskog prvenstva rezultatom 2:1.

Cigerci je u 13. minuti iz penala pogodio za vodstvo Ankaragučua. Poslije toga na scenu stupa sjajni Cengiz Under koji sa dva gola u 20. i 32. minuti donosi novu pobjedu Fenerbahčeu.

Bio je ovo i okršaj čak četvorice bh. fudbalera. U dresu Fenera svih 90 minuta je na terenu proveo bh. reprezentativac Rade Krunić, dok je Edin Džeko izašao iz igre u 71. minuti.

Sa druge strane, Mujakić je na terenu proveo 90 minuta u redovima Ankaragučua, dok je Riad Bajić igrao od 73. minute.

Fenerbahče je novom pobjedom ostao prvi na tabeli sa 60 bodova, tri boda više i utakmicom više od drugoplasiranog Galatasarayja.