Bez pobjednika u Mostaru: Tuzlaci odbranili mrežu na gostovanju kod Zrinjskog

Zrinjski i Tuzla City nadoknadili su utakmicu 7. kola Premijer lige odigravši 0:0 pod Bijelim brijegom.

Iako Zrinjski nije pobijedio dodatno je učvrstio svoje vodstvo pa sad ima četiri boda ispred Širokog Brijega kod kojeg gostuje u nedjelju, piše Bljesak.info.

Prvih 30 minuta igralo se uglavnom pred vratima Tuzlaka, no kada su se gosti uspjeli osloboditi pritiska stvorili su najbolju priliku na utakmici. Igrala se 38. minuta, Eleouet je odlično prošao po desnoj strani i ubacio za Mišića koji šutira, ali Soldo, koji je počeo od prve minute, brani njegov udarac.

U 15. minuti drugog poluvremena Zrinjski je imao dvije sjajne prilike u samo jednoj minuti.

Prvo je Janković previše oklijevao i odbrana gostiju ga je spriječila, a onda je Bilbija izašao sam pred golmana, ali Barcola mu brani udarac. Nekoliko minuta kasnije Bilbija je opet u šansi, ali nakon što je lopta prošla golmana s gol linije je izbija Čeliković.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.