Bayern slavio u grotlu Istanbula, Inter minimalno protiv Dedićevog Salzburga

Odigrane su prve utakmice 3. kola Lige prvaka, a sastali su se Galatasaray - Bayern i Inter - Salzburg.

Galatasaraj i Bayern Minhen na Rams Parku u Istanbulu

Paklena atmosfera zatekla je igrače Bayerna u Istanbulu, 50.000 srčanih navijača i 11 fudbalera im se suprotstavilo, na kraju rezultat je bio 1:3 za Bavarce.

Prva prijetnja po gol gostiju desila se u 7. minuti, Boey je lijepo prošao po strani, odigrao povratni pas za Akturkoglua koji je loše šutirao te Ulreich nije imao problema. Minut poslije toga Bayern dolazi do vodstva, Leroy Sane odigrava sjajno na drugu stranu, Musiala veoma inteligentno pušta tu loptu za Kingsleya Comana koji pogađa za 0:1.

Mogao je Galatasaray odmah do poravnanja, centrirao je Boey ponovo, a Akturkoglu je uhvatio sjajan volej no vrhunski je to odbranio Sven Ulreich. Novi nevjerovatan promašaj desio se u 11. minuti. Preslikana akcija, Boey ponovo centrira, ovoga puta loše je intervenisao Ulreich, a Akturkoglu maši prazan gol, piše N1.

U 23. minuti mogao je Mazraoui da zatrese sopstvenu mrežu, iz auta je odlično rukom loptu u kazneni prostor bacio Karatas, Mazraoui loše intervenisao glavom i pogodio stativu svog gola. Minut poslije sjajno je gađao Lucas Torreira, ali je lopta otišla na tik pored desne stative.

Galatasaray dobija penal u 28. minutu, Kimmich pravi čist penal nad Icardijem. Majstorski penal izveo je Mauro Icardi i panenkom matirao Svena Ulreicha za apsolutno zasluženo poravnanje Galate.

Domaći nisu stali ni nakon izjednačujućeg pogotka, sjajnu ponovo šansu večeras u 38. minuti imao je Kerem Akturkoglu, koji je izašao jedan na jedan sa Svenom Ulreichom, ali ga je loše lobovao, ostalo je 1:1. Icardi je u 39. minutu imao novu šansu, pucao je glavom ali je lopta prozujala iznad prečke. Zaista nevjerovatno je šta su domaći sve promašivali u prvom poluvremenu. Mauro Icardi je nakon jedne ugradene lopte Torreire sam bio pred golom gostiju, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Na otvaranju drugog dijela prijete prvi gosti, Coman je odlično prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas za Leroya Sanea koji je loše šutirao preko gola. Prijetio je i Torreira u 52. minuti, ali njegov udarac ide zamalo pored gola. Mogao je Galatasaray do vodstva i u 60. minuti, Mertens je centrirao, Torreira glavom šutirao ali se zatresla vanjska mreža Ulreicha.

Dobru su šansu imali gosti u 63. minuti, Musiala je odličnu loptu odigrao za Sanea, koji je šutirao dobro, ali je Muslera odlično zaustavio njegov udarac. Novi šok za domaće uslijedio je u 75. minuti. Mazraoui je centrirao, lopta dolazi do Musiale koji pronalazi Kanea, Harry se odlično snalazi u gužvi i pogađa za 1:2.

Mogao je Bayern sve završiti u 77. minuti, sjajni večeras Sane povukao je loptu, Alphonso Davies ispratio akciju, šutirao, ali je pogodio vanjski dio mreže. Odlika velikih timova dolazi u 79. minuti čak i kada je protivnik bolji na terenu. Harry Kane poslije gola bilježi i asistenciju, odigrao je odlično povratni pas, a u listu strijelaca upisao se Jamal Musiala – 1:3.

U drugoj utakmici od 18 sati i 45 minuta sastali su se na Guiseppe Meazzi Inter i Red Bull Salzburg.

Nerazzuri su savladali goste rezultatom 2:1. Za razliku od tempa u Istanbulu u Milanu se igralo malo slabijim tempom. Domaći stižu u vodstvo u 19. minuti, zaboravljeni Alexis Sanchez je primio odličan pas kroz odbranu u šesnaestercu i zabio. Poslao je loptu u donji desni ugao.

Pet minuta poslije Inter stiže do novog vodstva, Lucas Gourna-Douath je grubo startao, a Francois Letexier je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Hakan Calhanoglu – 2:1.

Dobru šansu imao je u 68. minuti Carlos Augusto, pucao je glavom sjajno, lopta je išla pod prečku, ali mu je odlično udarac odbranio Schlager. U 81. minuti Lautaro Martinez postiže treći pogodak za Inter, ali je VAR ipak poništio pogodak zbog ofsajda.