Bayern deklasirao Frankfurt na startu nove sezone Bundeslige

Nogometaši njemačkog prvaka Bayerna krenuli su u odbranu naslova uvjerljivom pobjedom (6:1) na gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta, aktuelnog pobjednika Evropske lige.

FC BAYERN MÜNCHEN/TWITTER

Sudeći po prvom nastupu ekipe Juliana Nagelsmanna, odlazak Roberta Lewandowskog u Barcelonu neće se osjetiti na efikasnosti Bavaraca.

Već u 5. minuti Joshua Kimmich je iz slobodnog udarca sa 25 metara iznenadio domaćeg golmana Kevina Trappa koji je očekivao ubačaj, ali je Bayernov univerzalac odlučio direktno pucati pokraj jednog igrača u živom zidu i idealno je pogodio uz lijevu stativu.

Već nakon pola sata Bayern je vodio 3-0. Za 2-0 je u 11. minuti strijelac bio Benjamin Pavard, a svoj prvi bundesligaški pogodak je u 29. minuti postigao Sadio Mane.

Gosti su na poluvrijeme otišli s prednošću od 5-0. Jamal Musiala je u 35. minuti pogodio za 4-0, a u 43. minuti je Serge Gnabry bio strijelac petog Bayernovog gola.

U oba slučaja asistent je bio Thomas Mueller koji se tako iskupio za promašaj u 23. minuti, kad je s nekoliko metara pogodio stativu, piše Sportklub.

Ipak, u 64. minuti su igrači Eintrachta dali malo povoda za veselje i svojim navijačima. Randal Kolo Muani je savladao Manuela Neuera.

Da gosti ne ostanu bez pogotka u drugom poluvremenu pobrinuo se Jamal Musiala, koji je na asistenciju Leroya Sanea u 83. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 6-1.