Barcelona slavila u velikom derbiju: Katalonci sve bliži tituli

Fudbaleri Barcelone u velikom derbiju 30. kola La Lige slavili su protiv Atletico Madrida rezultatom 1:0 i tako nastavili nezadrživ pohod ka tituli prvaka Španije.

Gol odluke postigao je u 44. minutu Ferran Torres. Gol pogledajte OVDJE.

A počelo je ozbiljnim napadom Atletica. Već u prvom minutu je Antoine Griezmann mogao gostima da donese prednost, ali je pogodio prečku.

Imali su domaći i dosta sreće u 35. minutu kada je Marc-Andre Ter Stegen fantastično odbranio Griezmannov novi pokušaj.

Stigla je goste kazna u 44. minutu nakon sjajnog prodora i pogotka Ferrana Torresa. Ispostavit će se da je to Barceloni bilo dovoljno za pobjedu.

Jan Oblak je u 72. minutu dobro reagovao na zanimljiv pokušaj Raphinhe i držao je svoj tim u igri, ali nije Atletico zapravo uspio da ozbiljnije priprijeti u nastavku meča.

Već je počela nadoknada vremena kada se dogodila situacija koju će gosti sigurno smatrati sumnjivom. Provjeravao je i VAR situaciju u kojoj se činilo da je neko od igrača Barcelone igrao rukom, ali nije bilo penala za Atletico.