Sport

(FOTO) Barcelona još nije dorasla Real Madridu

Real Madrid je slavio pobjedu protiv Barcelone sa 3:1 u devetom kolu španske La Lige i tako potvrdio svoju dominaciju u Španiji.

Kraljevi su poveli u 12. minuti utakmice preko Karima Benzeme, a sjajna igra Kraljeva je krunisana i drugim pogotkom u 35. minuti utakmice kada je pogodio Federico Valverde.

U nastavku utakmixe Xavi je iskoristio vrlo brzo svelik broj izmjena i pokušao “razdrmati” ekipu, ali to je rezultiralo jednim pogotkom.

RODRIGO JIMENEZ/EPA

Naime, u 83. minuti utakmice Ferran Torres je pogodio za 2:1, ali do kraja utakmice Katalonci nisu uspjeli da se vrate u susret.

Konačan rezultat utakmice od 3:1 postavio je Rodrygo u samom finišu susreta koji je pogodio sa bijele tačke, nakon što je izborio jedanaesterac.