AUU, ŠTA SE OVO DEŠAVA U ISTANBULU Džeko je svašta doživio u karijeri, ali ovako nešto nije nikada

Edin Džeko nastavio je da trese mreže i ovog vikenda.

Nakon što je prije osam dana postigao gol u dres reprezentacije BiH protiv Lihtenštajna danas je pogodio u dresu Fenerbahčea.

U duelu 5. kola šampionata Turske Fener je u Istanbulu dočekao Antalyaspor i slavio 3:2.

Gosti su poveli nakon pola sata igre, kada je Buksa matirao Livakovića. No, do odlaska na odmor stvari je na početak vratio naš Edin Džeko. U sudijskoj nadoknadi “poletio” je nakon ubacivanja Aziza i pogodio je za 1:1.

Prvobitno je gol poništen zbog ofsajda, ali nakon što je reagovao VAR i promijenio odluku, počelo je veliko slavlje domaćih. Na tribinama istanbulskog stadiona Sukru Saracoglu počela je “ludnica”, a navijači su u transu izgovarali ime našeg kapitena.

Igrala se 56. minuta kada je pogodak za Fener i vodstvo od 2:1 postigao Irfan Can Kahveci, a njemu je kod gola asistirao Edin Džeko.

Do kraja još drame, prvo su gosti izjednačili preko Bukse u 64., ali je novi trijumf domaćinu donio Szymanski u 80. minuti.

Fener nakon četiri kola ima stopostotan učinak, 12 bodova iz četiri utakmice.