Asistencija Džeke u pobjedi Fenera

Fudbaleri Fenerbahčea došli su na korak do plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige, nakon što su u prvoj utakmici play-offa pregazili nizozemski Twente rezultatom 5:1.

Twente je bolje ušao u meč. Ugalde je u 20. minuti doveo goste do prednosti. Šokiralo je to domaće fudbalere pa je nekoliko trenutaka golman Čan spasio Fenerbahče.

Izjednačio je turski predstavnik u 33. minuti preko Oosterwoldea u 33. minuti, a posao im je olakšao Regeer koji je u 41. minuti uz asistenciju VAR-a dobio direktan crveni karton.

Szymanski je u 60. minuti pogodio za preokret, a tri minute poslije rezervista Kahcevi povećao je prednost Fenerbahčea na 3:1.

Isti igrač je u 74. minuti postigao svoj drugi gol na meču, a asistenciju je uknjižio Edin Džeko koji je na teren ušao pet minuta ranije i odmah preuzeo kapitensku traku.