Arsenal sa pobjedom krenuo u lov na titulu prvaka Engleske

Arsenal je pobijedio Nottingham Forest 2:1 u 1. kolu nove sezone Premier lige i tako trijumfalno krenuo u novi lov na naslov prvaka Engleske.

Nakon što je prošle sezone tu utrku izgubila od Manchester Cityja u posljednjih nekoliko kola, momčad Mikela Artete u novi pohod kreće od nule.

Preko ljeta su se znatno pojačali, stigli su Kai Havert, Jurrien Timber i Declan Rice za preko 200 milijuna eura odštete, a jedan od njih već je otpao iz kadra na neodređeno vrijeme. Radi se o Timberu. Ovaj 22-godišnji stoper ozlijedio se u današnjoj utakmici te morao izaći u 50. minuti susreta. Težina povrede zasad nije poznata.

Arsenal je dominirao od samog početka susreta. Momčad Mikela Artete je u novi lov na trofej prvaka krenula furiozno pa je na poluvrijeme otišla s vodstvom od 2:0, a mogla je voditi i znatno više. Prvi pogodak postigao je Eddie Nketiah, a drugi je remek-djelo Bukaya Sake.

Engleski reprezentativac primio je loptu na desnom kutu kaznenog prostora gostujuće momčadi te se ubacio na lijevu nogu i spektakularno pogodio dalji kut gola Matta Turnera. Sve to promatrali su njegovi suigrači, a posebno je impresioniran bio Kai Havertz, koji se nakon gola uhvatio za glavu u nevjerici. Jedini gol Foresta postigao je Taiwo Awoniyi u 82. minuti utakmice.