Antetokounmpo stao na 50, Memphis prekinuo lošu seriju

Giannis Antetokoumpo obilježio je noć između nedjelje i ponedjeljka u NBA ligi. Dvostruki MVP najjačeg košarkaškog takmičenja na svijetu upisao je 50 poena u pobjedi Milwaukee Bucksa nad New Orleansom 135:110.

Grčki centar je iz igre šutirao 20/26 (3/4 za tri poena), a pogodio je 7 od 12 slobodnih bacanja. Imao je i 13 skokova i četiri asistencije, a sve je to ostvario za samo 30 minuta na parketu.

Bucksi su sve dileme oko pobjednika riješili već u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 37:19. U nastavku meča su samo održavali, a na kraju i povećali stečenu prednost. Kod gostiju iz Luisiane najefikasniji je bio Alvarado sa 18 poena.

Nakon serije od pet poraza, konačno su slavili i Memphis Grizzliesi. Bili su bolji od Indiana Pacsersa 112:110. Na poluvremenu su gubili 12 razlike, međutim u nastavku su znatno bolje zaigrali u odbrani. U trećoj četvrtini su preokrenuli rezulata, a onda u posljednjih 12 minuta dotukli rivala.

Najefikasniji je bio Jackson sa 28 poena, dok je Jaa Morant ostvario triple double sa 27 poena, 10 skokova i 15 asistencija. Kod Indiane Maturin je postigao 27 poena uz osam skokova.

Cleveland je deklasirao oslabljenje Clipperse 122:99, a sjajnu partiju prikazao je Turčin Cedi Osman,koji je sa 29 poena bio najefikasniji akter meča. Na drugoj strani Hrvat Zubac je imao samo dva poena i sedam skokova, piše N1