Anel Ahmedhodžić večeras je srušio jedan od najslavnijih klubova svijeta

Večeras su odigrane četiri utakmice osmine finala FA Cupa, a iznenađenja nije nedostajalo.

Manchester United je ugostio West Ham na Old Traffordu i slavio rezultatom 3-1. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u nastavku nije nedostajalo uzbuđenja. U 54. minuti Benrahma je pogodio za vodstvo Čekičara. Uspio je United poravnati preko Casemira u 72. minuti, ali je VAR poništio taj pogodak zbog ofsajda. Ipak, United je pokazao silu i u 77. minuti autogolom stigao do poravnanja.

Garnacho u 90. i Fred u nadoknadi vremena pogađali su za konačno slavlje Crvenih đavola.

Sheffield United dočekao je Tottenham na svom stadionu, a od prve minute u dresu domaćina igrao je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, za što je najzaslužniji upravo Ahmedhodžić, koji je zaustavljao ubojite napade premijerligaša.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove atake favorizovanog Tottenhama, ali je defanzivna linija Sheffielda večeras bila na visini zadatka. Anel Ahmedhodžić je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone i još jednom pokazao da je najbolje pojačanje ove ekipe.

Ofanzivac Sheffielda Iliman Ndiaye solo akcijom šokirao je favorizovani Tottenham u 79. minuti i pogodio za 1-0. Do kraja susreta Tottenham nije uspio probiti bedem ekipe iz Championshipa.

U ekipi Sheffielda najveću ocjenu za nastup dobio je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić (7,8), kojeg navijači slave i zahvaljuju se klubu što su ga doveli.