Tenis

Alcaraz i Sinner odigrali jedan od najboljih mečeva u historiji US Opena

Carlos Alcaraz je nakon pet sati i 14 minuta igre pobijedio Jannika Sinnera 6:3, 6:7, 6:7, 7:5, 6:3 i plasirao se u polufinale US Opena, što mu je prvi ulazak u polufinale nekog Grand Slama u karijeri. Treći nositelj turnira je u četvrtom setu spasio meč-loptu, a u petom je nadoknadio break zaostatka.

U drugom najdužem i jednom od najboljih mečeva u historiji US Opena, Alcaraz je nakon osvajanja prvog seta u drugom imao 0:40 i još jednu prednost na servis Sinnera kod vodstva 6:5, ali je sjajni Italijan sve to spasio uz još jednu set-loptu u tie-breaku i uspio izjednačiti na 1:1.

Alcaraz je imao break 4:2 u trećem setu, imao je i break kod 6:5, ali je Sinner i to spasio te sa 7:0 u tie-breaku poveo 2:1 u setovima. Sinner je u prvom gemu četvrtog seta ponovno oduzeo servis Špancu i držao break do 3:2, kad je “na nulu” izgubio servis, da bi u sljedećem gemu na isti način ponovno došao u prednost.

Sinner imao break u petom setu pa se raspao

Sinner je na 5:4 servirao za meč i imao meč-loptu, ali je nije uspio iskoristiti te je izgubio četiri gema zaredom. Italijan je u odlučujućem setu prvi napravio break i poveo 3:2 te je na svom servisu imao 40:15 i još jednu prednost. No Alcaraz je ubacio u višu brzinu te u nevjerojatnom finišu dobio četiri gema zaredom za najveću pobjedu u karijeri.

Španac je meč završio s 59 winnera i 37 neforsiranih grešaka, dok je kod Italijana taj omjer bio 61-63. Alcaraz je imao čak 25 break-lopti, od kojih je iskoristio 15, dok je Sinner realizirao devet od 16 prilika. Alcaraz će za finale igrati protiv Amerikanca Francesa Tiafoea, koji je u tri seta razbio Andreja Rubljova. U drugom polufinalu sastaju se Karen Hačanov i Casper Ruud.