Fudbal

FOTO Zmajevi trenirali u Salt Lake Cityju. Hadžikadunić: "Situacije je odlična"

Reprezentativci Bosne i Hercegovine odradili su danas u Salt Lake Cityju trening u sklopu priprema za utakmicu šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva sa SAD-om.

FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH

Na treningu je podršku stručnom štabu i igračima pružio i predsjednik NS BiH Vico Zeljković.

Uoči treninga predstavnicima medija obratili su se reprezentativci Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić.

FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH
FOTO: NSBIH

Gigović je, između ostalog, izjavio:

“Veoma je lijep osjećaj izboriti plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Imali smo malo vremena da se odmorimo i sada se maksimalno fokusiramo na utakmicu protiv Amerike. Naravno da nam je cilj pobjeda. Neće biti lako, odradili su dobar posao u grupnoj fazi, ali spremni smo i mi”, poručio je Gigović.

Hadžikadunić je rekao:

“Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu. Sad slijedi utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo”, kazao je Hadžikadunić.

Utakmica SAD – BiH se igra u noći sa srijede na četvrtak u 2 sata iza ponoći.