Na treningu je podršku stručnom štabu i igračima pružio i predsjednik NS BiH Vico Zeljković.
Uoči treninga predstavnicima medija obratili su se reprezentativci Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić.
Gigović je, između ostalog, izjavio:
“Veoma je lijep osjećaj izboriti plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Imali smo malo vremena da se odmorimo i sada se maksimalno fokusiramo na utakmicu protiv Amerike. Naravno da nam je cilj pobjeda. Neće biti lako, odradili su dobar posao u grupnoj fazi, ali spremni smo i mi”, poručio je Gigović.
Hadžikadunić je rekao:
“Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu. Sad slijedi utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo”, kazao je Hadžikadunić.
Utakmica SAD – BiH se igra u noći sa srijede na četvrtak u 2 sata iza ponoći.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.