Fudbal

Napustio Željezničar i karijeru nastavlja na Dalekom istoku

Doskorašnji fudbaler Željezničara Vinisijus Peišoto karijeru će da nastavi u Japanu.

FOTO: FK ŽELJEZNIČAR
FOTO: FK ŽELJEZNIČAR

Vinisijus Peišoto nedavno je napustio Željezničar, a već je predstavljen u novom klubu.

Brazilac karijeru nastavlja u Japanu gdje če nositi dres niželigaša Hokaido Konsadole Saporo. On je već predstavljen kao fudbaler ovog kluba.

Dodajmo i to da je za Željezničar Peišoto odigrao 47 mečeva i postigao je pet pogodaka i tome dodao jednu asistenciju. On je za tim sa Grbavice igrao od januara 2025. godine.