Izrazio je očekivanje da ćemo večeras proći dalje na Mundijalu, ali i žaljenje zbog odnosa iz entiteta Republike Srpske.
Atmosferu među bh. navijačima uoči utakmice s Katarom, Alkalaj je ocijenio “impozantnom”.
“Ne može čovjek da ne bude emotivan na ovako velikom skupu, samo pogledajte ovo bijelo-žuto-plavo. Ovo što je uspjeh BiH je da zbliži ljude, da se spriječe podjele, da imamo zajedništvo, da svi zajedno navijamo za jednu i jedinu BiH”, kazao je.
Zatim je izrazio očekivanje da će Zmajevi večeras prirediti prijatno iznenađenje navijačima, da će pobijediti Katar i da će se BiH naći u narednoj fazi Mundijala.
“Kad sam gledao utakmicu protiv Švicarske imao sam gutu u stomaku, ja se nadam da će sutra otići i da ćemo radosni napustiti stadion”, rekao je Alkalaj.
Prokomentarisao je selektora i igrače reprezentacije BiH, ali i činjenicu da se entitet Republika Srpska i Srbija trude ignorisati uspjeh Bosne i Hercegovine.
“Selektor je uspio skoro nemoguće, da eliminišemo i Vels i Italiju. Sad imamo šansu, zahvaljujući ovim požrtvovanim mladim momcima, koji su neopterećeni bilo kakvim podjelama. Ja moram nažalost da kažem da iz drugog entiteta i iz susjedne Republike Srbije nismo dobili ni čestitke. Međutim, mi idemo dalje, Bosna je jedna jedina i tako treba da bude”, kazao je Alkalaj, piše Klix.
Bosnia fans rolling deep in Seattle 💪🇧🇦 pic.twitter.com/ZxhWSx8CWQ
— AB Bets (@ABBets_) June 24, 2026
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.