Košarka

Bosna nema igrače ni trenera, Nihad Selimović iznio šokantne podatke

Nihad Selimović, novi predsjednik KK Bosna u prvom obraćanju javnosti iznio je zabrinjavajuće podatke o trenutnom stanju u redovima prvaka BiH.

FOTO: PRINTSCREEN
FOTO: PRINTSCREEN

Bosna je u sezoni za nama osvojila titulu prvaka BiH, a nakon toga je došlo do promjene u rukovodstvu i Nihad Selimović je sada novi prvi čovjek kluba.

On je istakao da novi Upravni odbor pored njega čine Amel Kovačević i Damir Kreso, te da će isti uskoro biti proširen. Zatim je iznio šokantne podatke.

“Danas ne možemo razgovarati o finansijskim aspektima jer još nije izvršena potpuna primopredaja dokumentacije. Ono što je posebno zabrinjavajuće je to da Studenti u suštini trenutno nemaju tim pošto su svi igrači bez ugovora. Klub u prošloj sezoni nije imao pionire i kadete, imali smo juniore koji su prvaci zemlje, ali je samo njih pet iz sastava sa ugovorom. Kad je u pitanju seniorska ekipa svim igračima su istekli ugovori osim Donteju Karutersu koji ima opciju produženja saradanje. Trenutno nemamo ni jednog igrača i trenera pod ugovorom. To je realno stanje” – rekao je Selimović na današnjoj pres konferenciji.

On se zatim osvrnuo i na to da je klub u posljednji čas podnio prijavu za igranje u regionalnoj ABA ligi i naredne sezone.

“Uspjeli smo poslati prijavu za ABA ligu 15 minuta prije isteka roka, uredno smo se prijavili za bh. prvenstvo, a imamo rok do kraja sedmice da li ćemo igrati neko od FIBA takmičenja. Situacija je alarmantna i nije dobra. Smatram da s ozbiljnim radom i sistemskim rješenjima može se dosta toga napraviti. Ne želim da dođem u situaciju da sljedeće godine u ovo vrijeme imamo približno sličnu situaciju. Moja filozofija je da je nezamislivo da klub na kraju sezone nema sve omladinske selekcije, moja vizija je da klub mora imati pionire, kadete i juniore, najmanje 300 djece da trenira i mora imati respektabilan sastav koji će se boriti za titule. Bez jake Bosne nema jake reprezentacije BiH i to je tako” – kazao je on.