Fudbal

Šta rade u Željezničaru: Skoro jedan tim napustio na Grbavicu, a novih igrača ni na vidiku

Željezničar je imao mnogo problema tokom cijelog proljećnog dijela od promjena trenera, te loših rezultata pa sada i odlazaka igrača koji su se desili po završetku ove sezone.

FOTO: FK ŽELJEZNIČAR
FOTO: FK ŽELJEZNIČAR

Dok se većina klubova u Premijer ligi BiH pojačava iz dana u dan, nižu se novi fudbaleri u Zrinjskom, Sarajevu i Borcu, na Grbavici je muk.

Uglavnom se radi na rastancima jer je Grbavicu napustila skoro jedna cijela postava, tačnije devet fudbalera više nije dio Plavih.

Dres Željezničara naredne sezone neće nositi: Žoao Erik, Patrik Gabrijel -Galčev, Edvin Odinaka, Santijago Garsija, Vedad Muftić, Sulejman KrpićEdin Osmanović, Igor Rončević i Vini Pešoto koji se sinoć pozdravio sa navijačima Plavih.

Očekuje ogroman posao novog sportskog direktora, Marka Marića koji je tu funkciju preuzeo po završetku ove sezone jer vremena nema za čekanje.

Navijači Željezničara su nestrpljivi jer bi još jedna neuspješna sezona mogla da unese dodatnu nervozu i uvede navijače u dodatnu apatiju.

Očekuje nas vruće ljeto u plavoj strani Sarajeva.