Poljska na korak do osmine finala, Lewandowski konačno postigao gol na Mundijalu

Utakmicom Poljske i Saudijske Arabije nastavljeno je takmičenje u skupini C Svjetskog prvenstva u Kataru.

U pitanju je bio ogled najvećeg iznenađenja prvog kola, Saudijske Arabije koja je svladala Argentinu 2:1, i momčadi predvođene Robertom Lewandowskim, koja je protiv Meksika remizirala bez golova.

Upravo je Lewandowski u njoj promašio udarac s bijele tačke.

Iako je dotad Saudijska Arabija bila puno bolji protivnik, Poljska je povela u 39. minuti.

Sjajna akcija je krenula od golmana, a naposlijetku je Lewandowski dobro asistirao za Zielinskog i veliko slavlje Poljaka.

U 44. penal za Saudijsku Arabiju. Nakon konsultacije s VAR sobom, prestrogo dosuđen ipak je Saudijska Arabija promašila.

Tačnije Sczeszny je odbranio i udarac s 11 metara i šut nakon odbice.

U 63. minuti idealna prilika da Poljska udvostruči vodstvo, ali je Milik glavom pogodio prečku.

U 66. ponovo se tresao okvir gola, Lewandowski je pogodio stativu.

I onda u 82. minuti, konačno je Lewandowski postigao jedan gol na svjetskim prvenstvima.

U 4. nastupu pogodio je za 2:0 i dostigao zanimljiv podvig.

Mogao je do kraja Lewa zabiti još koji gol, ali Poljacima nije bitno. S četiri boda nakorak su do plasmana u osminu finala.