Salah nije bio dovoljan: United slavio u najvećem derbiju Engleske

Manchester United i Liverpool odigrali su večeras najveći derbi engleskog fudbala u 3. kolu Premier lige.

Slavio je domaći United na Old Traffordu rezultatom 2:1, u sjajnoj utakmici.

Duel na Old Traffordu za oba tima došao je kada su morali da se vade. United je zabilježio dva poraza (Brighton 1:2, Brentford 4:0), dok Liverpool ima dva remija (Fulham 2:2, Crystal Palace 1:1), pa je jasno koliki značaj ima i pored toga što nosi prefiks derbija.

Sancho je doveo Đavole u prednost već u 16. minuti, a pri rezultatu 1:9 u korist Manchester Uniteda se i otišlo na odmor.

Već u osmoj minuti nastavka Marcus Rashford je uduplao prednost Uniteda. Nakon drugog primljenog gola, Redsi su krenuli mnogo ofanzivnije ka golu protivnika, ali to nije dalo rezultata sve do završnice utakmice.

Osam minuta prije kraja Salah je pogodio mrežu Uniteda i smanjio prednost na 1:2, ali izabranici Jurgena Kloppa morali su položiti oružje na Old Traffordu večeras.